چگونه یک کلمه عبور مطمئن تر داشته باشیم ؟

password


اگر با خواندن عنوان مطلب ، تصور کرده اید که قصد داریم تا مطالبی حاوی نکات همیشگی که در وبلاگهای دیگر برای یک کلمه عبور مطمئن گفته شده ، از جمله : انتخاب سخت کلمه عبور ، استفاده از اعداد و علائم و ترکیب آنها با حروف در انتخاب پسورد و یا استفاده از کاراکتر Space در کلمه عبور انتخابی ، را مشاهده کنید سخت در اشتباهید!

چرا که شما هر چقدر هم که کلمه عبور مشکلی داشته باشید و از روشهای مختلف مثل ترکیب حروف و علائم و اعداد و یا تایپ حروف به صورت بزرگ و یا استفاده از کاراکتر Space و دهها روش دیگر استفاده کنید ، علاوه بر آنکه ممکن است کلمه عبور مشکل خود را خودتان هم فراموش کنید ، به راحتی امکان کشف آن توسط ساده ترین نرم افزارهای Keylogger  قابل کشف است
v11چگونه یک کلمه عبور مطمئن تر داشته باشیم ؟

توضیح اینکه : نرم افزار های Keylogger به نرم افزارهایی اطلاق می شود که تمامی کلیدهای ثبت شده توسط صفحه کلید را ذخیره می کنند . به طور مثال فرض کنید کلمه عبور خود را در Gmail عبارت Pj h%11}edFd2 انتخاب کرده اید با اینکه یکی از بهترین کلمات عبور و مشکلترین آنها را انتخاب کرده اید اما یک نرم افزار ثبت کننده کلیدهای صفحه کلید به راحتی همین عبارت را ذخیره کرده و در اختیار هکر قرار می دهد . چرا که شما ناچارید برای تایپ کلمه عبور حروف فوق را تایپ کنید .

اما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چطور می توانید یک کلمه عبور داشته باشید که حتی نرم افزارهای Keylogger هم قادر به ثبت آنها نباشند و در عین حال نیاز به حفظ کردن یک عبارت مشکل را نداشته باشید ؟

در این مقاله یک راه حل کاملا ابتکاری (توسط تیم امنیت آریانیک) را خدمتتان معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آن می توانید مطمئن باشید یک کلمه عبور بسیار ایمن و غیرقابل کشف توسط هر نرم افزار و یا Keylogger ای را خواهید داشت .
اگر تصور کرده اید که می خواهیم پسورد را بدون استفاده از صفحه کلید و یا مثلا با استفاده از نرم افزار On-Screen Keyboard ویندوز تایپ کنیم ، باز هم سخت در اشتباهید چرا که ما باز هم از صفحه کلید معمولی استفاده می کنیمبه گونه ای که عبارات ثبت شده قابل کشف توسط هیچ نرم افزار Keylogger  ای نباشد


پس حالا صبور باشید و ادامه مقاله را دنبال کنید

با هم مراحل کار را دنبال می کنیم  :

»» ابتدا یک کلمه را که مطمئنید آن را فراموش نمی کنید در ذهن خود انتخاب کنید به طور مثال ما کلمه Aryanic.com را در نظر می گیریم. عبارت مورد نظر خود را به طور ذهنی به 2 یا سه قسمت تقسیم کنید

به طور مثال عبارتAryanic.comرا به سه بخشArya  و nic و .comتقسیم می کنیم

»» حالا در کادری که قصد تایپ کلمه عبور را دارید ابتدا بخش اول را تایپ کنیدیعنیArya را

»» حالا با استفاده از ماوس مکان نما را به بعد از دومین حرف و یا هر حرف دیگری از بخش اول انتقال داده و سپس بخش دوم را تایپ کنید یعنی بدون استفاده از کلیدهای جهت نما و با استفاده از ماوس مکان قرار گیری مکان نمای ماوس را تغییر می دهیم .

حالا می بایست عبارت Anicryaرا داشته باشید .

»» مرحله آخر نیز مشابه مرحله بالاست ، میتوانید پس از سومین حرف عبارت بدست آمده (و یا هر کجای دیگر که صلاح می دانید) با استفاده از ماوس مکان قرار گیری مکان نما را تغییر داده و بخش سوم را تایپ کنید .
یعنی خواهید داشت: A.comnicrya


تمام است! حالا می توانید حدس بزنید چه کار کرده اید ؟

شما در پایان یک کلمه مشکل خواهید داشت که توسط هیچ نرم افزار Keylogger قابل ثبت به این صورت نیست ؛ چرا که هیچ نرم افزاری قادر به ثبت حرکات ماوس نمی باشد . علاوه بر آن شما یک کلمه بسیار ساده را حفظ خواهید کرد که هرگز فراموش نخواهید کرد (یعنی عبارتAryanic.comو نه عبارت A.comnicrya بدست آمده را.

نرم افزارهای Keylogger‌ بی شک عبارتAryanic.comرا ثبت می کنند چرا که شما به ترتیب همین حروف را تایپ کرده اید اما با استفاده از ماوس ترتیب قرار گیری آن را به هم ریخته اید .

پانوشت :
»
هر چه که تعداد حروف عبارت در نظر گرفته شما بیشتر باشد در نهایت کلمه عبور مطمئن تری خواهید داشت

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد