باج افزار CryptoWall

cms-webdesign1

متاسفانه اخیرا مشاهده شده است که باج افزار  Cryptowall پس از مدتی که از دنیای اینترنت حذف شده بود ، با نگارشی کاملا جدید و تغییر اساسی در ساختار خود ، به سرورها و کامپیوترهای شخصی حمله ور شده است.

با وجود آنتی ویروس های لایسنس دار مانند کسپرسکی سیستم قربانی مورد حمله قرار می گیرد ،لذا اکیدا توصیه می شود تا زمانی که آنتی ویروس ها بتوانند آپدیت امنیتی مرتبط  را ارائه نمایند ، نسبت به تهیه نسخه پشتیبان در خارچ از سرور و در صورت امکان در دو محل مجزا اقدام نمایید.

باج افزار ها یا RansomWare ، بد افزار هایی هستند که اطلاعات کاربر را در ازای پرداخت باج به گروگان میگیرند. این بدافزار ها معمولا از طریق سایت های غیر اخلاقی ، فایل های الصاق شده به ایمیل های مشکوک ، فلش های آلوده و نقطه ضعف های سیستم عامل منتقل میشوند . باج‌افزار ها (RansomWare) گونه‌ای از بدافزارها هستند که دسترسی به سیستم را محدود میکنند و برنامه نویس آن برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند. برخی از انواع آنها روی فایل‌های هارددیسک رمزگذاری انجام می‌دهند و برخی دیگر ممکن است به سادگی سیستم را قفل کنند و پیام‌هایی روی نمایشگر نشان دهند که از کاربر می‌خواهد مبالغی را واریز کنند. باج‌افزارها ابتدا در روسیه مشاهده شدند اما اخیراً تعداد حملات باج‌افزارها به کشورهای دیگر از جمله استرالیا، آلمان و ایالات متحده آمریکا افزایش یافته است.

تصاویری از نشانه های این ویروس در سیستم شما :

cryptowall

 

 

 

cryptowall2

 

 

crypto3

 

برای پاکسازی و یا جلوگیری از نفوذ این بد افزار به سیستم خود ، پیشنهاد می گردد حتما از آخرین نسخه آنتی ویروس NOD32 (نسخه فعلی : 9) که بروز شده است ، استفاده نمایید .

برای دانلود نسخه آزمایشی NOD32 می توانید به وب سایت رسمی آن مراجعه نمایید.

 

 • نظر خود را اضافه کنید.

  0
  شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

  درباره ما

  شرکت آریانیک با 15 سال سابقه فعالیت نرم افزاری ، کار خود را بصورت رسمی و ثبت شده از سال 80 با اتکاء به نیروی متخصص فنی و مدیریتی خود بعنوان صاحبان شرکت ، آغاز کرد و به سازمان نظام صنفی رایانه ای و شورای عالی انفورماتیک کشور پیوست .

  فعالیت شرکت ، میزبانی وب سایت و تولید نرم افزارهای تـــحت وب می باشد که بر اساس آمار سایت webhosting.info آمـــریکا ، آریانیک جزء ده شــرکت برتر میزبانی وب ایران که میزبان بیشترین وب سایتهای کشور هستند ، می باشد و به ارائه سرویس های پر کیفیت ، امن و پیش تازانه می پردازد .